Uhlie a brikety

Hnedé a čierne uhlie

Na našej prevádzke máme skladom aj široký výber čierneho a hnedého uhlia, ako aj baleného uhlia vo vreciach.

Čierne uhlie je najkvalitnejším a najviac preuhoľneným druhom uhlia. Vyznačuje sa vysokou výhrevnosťou a je najpoužívanejším pevným palivom. Pre svoju vysokú výhrevnosť sa využíva najmä do liatinových kotlov.

Hnedé uhlie je obľúbené kvôli svojej nízkej cene. Má výbornú výhrevnosť a je vhodné napríklad aj do plechových kotlov. Do nich naopak neodporúčame používať čierne uhlie, nakoľko by sa mohli poškodiť kvôli vysokým teplotám, vznikajúcim pri spaľovaní uhlia.  

Hnedouhoľné, drevené brikety a pelety

U nás nájdete aj hnedouhoľné nemecké brikety značiek Rekord a Union.

Tieto krbové brikety sú vyrobené z hnedého uhlia, sú 100% prírodné a vyznačujú sa vysokým štandardom kvality. Sú typické vysokou výhrevnosťou, pomalým horením a dlhotrvajúcou pahrebou.

Na predaj máme aj drevené brikety, vyrobené z pilín a hoblín, ktoré sa vyznačujú vysokou výhrevnosťou a nízkou popolnatosťou.

Drevené brikety vyrobené z kombinácie mäkkého a tvrdého dreva sú ideálnym palivom do drevosplňujúcich kotlov s maximálnou vlhkosťou do 12%. Drevo nevysušené na ideálnu vlhkosť spôsobuje zničenie kotla dechtovaním v spaľujúcom priestore a zanášaním komína.

Cenník uhlia, brikiet a peliet

Často kladené otázky

Objednávkový formulár